Wychowankowie

 

W bursie mieszka 95 wychowanków. Uczą się w szkołach: baletowej, plastycznej i kilku muzycznych. Do warszawskich szkół artystycznych trafili z całej Polski, wybrani w drodze konkursów, przeglądów i egzaminów. Przyjechali uczyć się i doskonalić swoje umiejętności u najlepszych profesorów. Łączą naukę przedmiotów ogólnych z wytężoną pracą nad rozwojem własnego talentu.

Stanowią bursową społeczność roześmianą i rozbawioną, o wielkiej wrażliwości i ambicjach, ale.. bardzo ciężko pracującą. Bursa jest dla nich „drugim domem", gdyż zaspokaja ich potrzeby bytowe, społeczne i emocjonalne. Wychowawcy i inni pracownicy stanowią jedną wielką rodzinę.

Atmosfera w bursie jest niepowtarzalna. Tworzą ją sami wychowankowie, którzy są gospodarzami placówki i mają istotny wpływ na jej pozytywny rozwój. Z współpracy z wychowawcami, którzy stanowią oparcie w ich „wędrówce" ku dorosłości wynoszą przekonanie, że życie w grupie jest przyjemne, ciekawe i rozwijające.

Popołudniami i wieczorami, wychowankowie mogą brać udział w różnych zajęciach organizowanych przez wychowawców. Prowadzone są m.in.:

  • zajęcia kulinarne – pieczenie ciast i ciasteczek,
  • plastyczne – nauka technik m.in. decoupage i filcowania,
  • języka migowego,
  • czytelniczo-poetyckie
  • i inne.