Psycholog? Warto!

Nauka w szkole artystycznej i życie z dala od domu rodzinnego to wyjątkowe wyzwanie, wymagające odwagi, wytrwałości i odporności. To nie tylko ogrom pracy, ale także – życie w ciągłym stresie. W radzeniu sobie z nim pomaga wychowankom Bursy Szkolnictwa Artystycznego psycholog.

 

          Choć korzystanie ze wsparcia psychologa staje się ostatnio wręcz modą, jest to moda rozsądna i przydatna. Pomocne może być np. osobom tak narażonym na nadmiar stresu, jak uczniowie szkół artystycznych. Zadaniem psychologa w Bursie jest wspieranie wychowanków i pomaganie im w rozwoju osobistym oraz artystycznym. Psycholog pomaga również w rozwiązywaniu konkretnych trudności, jak m.in.: radzenie sobie z tremą, z konfliktami w szkole, z nierzadko trudnymi relacjami mistrz-uczeń, czy z relacjami z nauczycielami i wychowawcami. Psycholog może również pomóc w rozwijaniu takich kompetencji jak: asertywność, radzenie sobie ze stresem, organizacja czasu, nauka technik pamięciowych itd.

Z konsultacji i rozmów z psychologiem mogą korzystać wszyscy wychowankowie Bursy, ich rodzice oraz pedagodzy. Psychologa obowiązuje tajemnica zawodowa, z której zwolniony jest tylko wtedy, kiedy dowie się o czymś, co zagraża czyjemuś życiu bądź zdrowiu. W każdej innej sytuacji – rozmowa z psychologiem pozostaje poufna. Poza indywidualnym kontaktem, psycholog organizuje także warsztaty i zajęcia wspierające rozwój osobisty wychowanków.

Magdalena Ciołek - Żebrowska

 

Dyżury psychologów:

Agnieszka Abramiuk

Dyżur w BSA

 

Poniedziałek                        - 18:00 – 21:30

Wtorek                                 - 17.30 – 20.00

Środa                                   - 17.00 – 21.00

Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

Agnieszka Olszańska

środa 15:00 – 21:00

Dyżury w SPPP CEA

Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.