Psycholog? Warto!


Nauka w szkole artystycznej i życie z dala od domu rodzinnego to wyjątkowe wyzwanie, wymagające odwagi, wytrwałości i odporności. To nie tylko ogrom pracy, ale także – życie w ciągłym stresie. W radzeniu sobie z nim pomaga wychowankom Bursy Szkolnictwa Artystycznego psycholog.

 

Choć korzystanie ze wsparcia psychologa staje się ostatnio wręcz modą, jest to moda rozsądna i przydatna. Pomocne może być np. osobom tak narażonym na nadmiar stresu, jak uczniowie szkół artystycznych. Zadaniem psychologa w Bursie jest wspieranie wychowanków i pomaganie im w rozwoju osobistym oraz artystycznym. Psycholog pomaga również w rozwiązywaniu konkretnych trudności, jak m.in.: radzenie sobie z tremą, z konfliktami w szkole, z nierzadko trudnymi relacjami mistrz-uczeń, czy z relacjami z nauczycielami i wychowawcami. Psycholog może również pomóc w rozwijaniu takich kompetencji jak: asertywność, radzenie sobie ze stresem, organizacja czasu, nauka technik pamięciowych itd.


Z konsultacji i rozmów z psychologiem mogą korzystać wszyscy wychowankowie Bursy, ich rodzice oraz pedagodzy. Psychologa obowiązuje tajemnica zawodowa, z której zwolniony jest tylko wtedy, kiedy dowie się o czymś, co zagraża czyjemuś życiu bądź zdrowiu. W każdej innej sytuacji – rozmowa z psychologiem pozostaje poufna.
Poza indywidualnym kontaktem, psycholog organizuje także warsztaty i zajęcia wspierające rozwój osobisty wychowanków.


Dyżury psychologa w BSA:
 
Magdalena Ciołek - Żebrowska

wtorek:                     17.00 - 22.00

czwartek:                  17.00 - 22.00