Drodzy Wychowankowie, 

Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca "MAZOWSZE" im. Tadeusza Sygietyńskiego w Karolinie zachęca do wzięcia udziału w II Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. Stanisława Jopka.
Patronem konkursu jest legendarny solista „Mazowsza" Stanisław Jopek, a w programie znajdą się utwory z repertuaru zespołu. Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek objął honorowy patronat nad wydarzeniem. Konkurs przeznaczony jest dla solistów w czterech kategoriach wiekowych: 8-13 lat, 14-19 lat, 20-25 lat oraz 26+.

I etap przesłuchań odbędzie się w 16 lokalnych Instytucjach Partnerskich w całej Polsce. Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach wiekowych zostaną zaproszeni do udziału w II etapie, który odbędzie się w siedzibie zespołu „Mazowsze” w Otrębusach.
Laureaci konkursu wystąpią podczas koncertu galowego wraz z chórem, orkiestrą i baletem Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze".

Szczegóły dotyczące przedsięwzięcia znajdują się na stronie internetowej Zespołu: II Ogólnopolski Konkurs Wokalny im Stanisława Jopka – Program konkursu

Podpisała:

Anna Ostrowska
Rzecznik Prasowy MEiN

Drodzy uczniowie i rodzice uczniów szkół artystycznych,

           z uwagi na zbliżający się koniec roku szkolnego, który niemal w pełnym zakresie uczniowie realizowali w trybie nauczania zdalnego, zespół psychologów Centrum Edukacji Artystycznej zaprasza uczniów (nastolatków: uczący się na poziomie klas VII i VIII szkół podstawowych oraz na poziomie liceum) oraz rodziców, do udziału w webinariach, których celem jest m.in. wsparcie w odbudowywaniu dobrych relacji społecznych, rozwijanie umiejętności budowania pozytywnego myślenia o sobie pomimo trudów wynikających z doświadczenia nauczania zdalnego oraz pomoc w optymalnym planowaniu wakacyjnego wypoczynku z zachowaniem zasad pozwalających na utrzymanie zdrowia psychicznego.

Drodzy Wychowankowie,

Ministerstwo Sprawiedliwości organizuje konkurs na plakat. Zadanie konkursowe polega na stworzeniu plakatu promującego mediację i Międzynarodowy Dzień Mediacji.
Informacje o konkursie znajdziecie na stronie:

https://www.gov.pl/web/sprawiedliwosc/konkurs-na-plakat-promujacy-miedzynarodowy-dzien-mediacji 
Każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy dyplom, a dla zwycięzców przygotowano atrakcyjne nagrody, m.in. tablet, aparaty instax, słuchawki bezprzewodowe oraz zaproszenia na spotkanie w Ministerstwie Sprawiedliwości.
Prace należy dostarczyć do  18 czerwca 2021 roku. Szczegóły dot. konkursu znajdują się w regulaminie.
Organizatorzy zachęcają również do polubienia fanpage’a MEDIACJA na facebook’u
https://www.facebook.com/mediacja.gov/, na którym opublikowano galerię z pracami uczestników.

Podpisała:

ADRIANNA AFTAŃSKA
Starszy Specjalista
Wydział do spraw Mediacji 
Departament Strategii i Funduszy Europejskich
tel: 22 23-90-703

makbet

Drodzy Maturzyści,

Podsyłam w ramach relaksu przedmaturalnego spektakl „Tango” Sławomira Mrożka w reżyserii Macieja Englerta. Fenomen tego dramatu pokazuje współczesnemu odbiorcy aktualne problemy, z którymi trzeba się mierzyć. Zasady, prawa moralne wprowadzają ład i porządek w codziennym życiu czy to archaizm? Czy anarchia musi zawsze oznaczać destrukcję? Poszukajmy odpowiedzi nie tylko w spektaklu… W rolach głównych zobaczymy Danutę Szaflarską, Wiesława Michnikowskiego, Martę Lipińską, Zbigniewa Zapasiewicza, Krzysztofa Kowalewskiego czy Piotra Adamczyka.

Odsłona nr 7

https://www.youtube.com/watch?v=M_OrXswb-f0

Gorąco polecam.

Dorota Jarząbek

28 kwietnia 2021

makbetDrodzy Wychowankowie,

Na prośbę maturzystów, w ramach powtórki przed maturą, proponuję dramat romantyczny „Dziady” Adama Mickiewicza w inscenizacji Konrada Świniarskiego. Jest to spektakl, który niesie ze sobą dużo symboliki. Pojawiają się tu zarówno wątki: martyrologiczny, mesjanistyczny, autobiograficzny, jak również motyw etyczny, czy polityczno-patriotyczny. W rolach głównych wystąpili aktorzy teatru Starego z Krakowa; m.in. Jerzy Trela, Zygmunt Józefczak, Jerzy Stuhr, Anna Polony, Jerzy Fedorowicz.

Odsłona 6

https://vod.tvp.pl/video/dziady-1983,dziady-cz-1,47740861   część 1 spektaklu

https://vod.tvp.pl/video/dziady-1983,dziady-cz-2,47740890   część 2

Serdecznie polecam.

Dorota Jarząbek

23 kwietnia 2021

Drodzy Wychowankowie, Wychowawcy

W nadchodzącą niedzielę, 25 kwietnia, w ramach obchodów „Międzynarodowego Dnia Tańca” i akcji tańczMy, powołanej przez Instytut Muzyki i Tańca, Opera Krakowska poprowadzi transmisję LIVE spektaklu baletowego „Sen nocy letniej” w reżyserii i choreografii Giorgio Madii oraz muzycznej interpretacji Marcina Nałęcza-Niesiołowskiego (dostęp online albo poprzez platformę playkrakow.com, albo facebook’a).

Oprócz baletu w spektaklu wystąpią również śpiewające elfy, Chór Żeński Opery Krakowskiej oraz profesjonalni aktorzy dramatyczni. 

Transmisja rozpoczyna się o godzinie 18:30, zaś bilety w cenie 10 zł są dostępne pod linkiem https://playkrakow.com/vods/vod.1035.


Serdecznie zapraszam! 

Darek Karczewski

21 kwiecień 2021

IV Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny
"Młodzi Wirtuozi" im. C. Czernego
Zamość 1-2 czerwca 2021

Formularz zgłoszeniowy uczestnika

https://forms.office.com/r/18LVKSmvF3

makbetDrodzy Wychowankowie,

Dzisiejsza propozycja spektaklu pt: „Ravensbrück. Miasto kobiet” to monodram na podstawie wspomnień Wandy Półtawskiej „I boję się snów” w reżyserii Zbigniewa Brzozy. Przedstawienie niełatwe, przyznaję. Akcja spektaklu zanurza nas bowiem w obozowej codzienności więźniarek, ofiar eksperymentów medycznych prowadzonych przez Niemców w obozie Ravensbrück. To przejmująca opowieść o sile kobiet które, choć doświadczyły ogromu bólu, potrafiły zachować godność. Warto zobaczyć. W roli głównej wystąpiła Barbara Prokopowicz.

Odsłona nr 5

https://vod.tvp.pl/video/ravensbrck-miasto-kobiet,ravensbrck-miasto-kobiet,52897232

Zapraszam.

Dorota Jarzabek

12 kwietnia 2021r.

Spotkanie z Janiną Ochojską + prezentacja
o kryzysach humanitarnych

Drodzy Wychowankowie,

jesteśmy grupą licealistów i licealistek m. in. z XXVII Liceum Ogólnokształcącego imienia Tadeusza Czackiego, realizujących projekt w ramach olimpiady Zwolnieni z teorii. Nasz projekt nazywa się Kompas Kryzysowy i jest projektem edukacyjnym skierowanym do licealistów i licealistek - naszym celem jest budowanie u rówieśników świadomości na temat najpoważniejszych kryzysów humanitarnych dzisiejszych czasów. Chcielibyśmy tłumaczyć mechanizmy rodzenia się i rozwijania kryzysów humanitarnych, w sposób przejrzysty, wielopoziomowy, obiektywny i przystępny.

W ramach projektu tworzymy i rozprowadzamy po liceach scenariusze warsztatów złożonych z prezentacji i zajęć interaktywnych (w sumie dwie godziny lekcyjne); oraz organizujemy cykl otwartych spotkań Kryzysy z perspektywy na temat kryzysów humanitarnych w różnych częściach świata. Spotkania organizowane są w przestrzeni online z otwartym dostępem dla wszystkich za pośrednictwem transmisji na Facebooku.

Naszym pierwszym gościem będzie p. Janina Ochojska, jedna z najważniejszych postaci związanych z polską działalnością humanitarną. Janina Ochojska to posłanka do Parlamentu Europejskiego, działaczka humanitarna, założycielka Polskiej Akcji Humanitarnej (PAH) - jednej z największych polskich organizacji pomocowych. 

Spotkanie odbędzie się już 29.03 o 17:00.

Link do wydarzenia:https://fb.me/e/iLd6J8514

Dance momDrodzy Wychowankowie, Wychowawcy…

           Serdecznie zapraszam na wydarzenie organizowane przez Teatr im. Stefana Żeromskiego w KielcachArt Stations Foundation i Nowy Teatr, które odbędzie się 24 kwietnia o godzinie 19:00, i będzie dostępne pod adresem vod.nowyteatr.org (bilety 10 zł , dostęp 24h).

makbet

Drodzy Wychowankowie,

Polecam dziś Waszej uwadze spektakl pt. „Ferdydurke” na podstawie powieści Witolda Gombrowicza, w reżyserii Macieja Wojtyszki. Dedykuję tę odsłonę szczególnie maturzystom.

Ferdydurke,  najogólniej mówiąc, traktuje na temat funkcjonowania jednostki w społeczeństwie. Bardzo na czasie, czyż nie? Każdy gdzieś dokądś zmierza, czegoś szuka, czasem kogoś udaje. Poszukiwanie swojej tożsamości to naturalny proces dojrzewania.

W roli Józia zobaczymy fenomenalnego Jana Peszka. W pozostałych rolach m.in. Jan Bińczycki, Jerzy Radziwiłowicz, Jan Frycz, Katarzyna Walter, Anna Polony.

Odsłona nr 4

https://vod.tvp.pl/website/ferdydurke,47744349

Zapraszam.

Dorota Jarząbek

26 marca 2021

gdzie jestes Ewo

gdzie jesteś… Ewo?  

 

Drodzy Wychowankowie, Wychowawcy…

Serdecznie zapraszam na niezwykły spektakl gdzie jesteś… Ewo? w wykonaniu Alternatywnego Teatru Tańca LUZ. Całość przedstawienia tworzą niezwykłe układy taneczne oraz cudowny śpiew Iwony Kobylińskiej.

Joannie Woszczyńskiej, twórcy całego owego dzieła, udało się w sposób niezwykły przedstawić postać Kobiety – ról, które pełni, znaczenia… ukazała bardzo pięknie, iż w każdej z Kobiet zachowana jest Matka nas wszystkich, czyli biblijna Ewa.

Spektakl nie tylko zachwyci każdego odbiorcę, ale również zmusi do refleksji.

Przedstawienie odbędzie się 31 marca o godzinie 19:00 na kanale Youtobe Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach.

Jeszcze raz serdecznie zapraszam!

Darek Karczewski

24 marca 2021

Zaproszenie na II Ogólnopolski Internetowy Konkurs Gitarowy
„Gitarowy Mistrz Samodzielnej Pracy 2021”

gitarowy mistrz samodzielnej pracyDrodzy Wychowankowie,

minął rok od czasu, kiedy kierowałem do Was zaproszenie na Pierwszy Ogólnopolski Internetowy Konkurs Gitarowy Mistrz Samodzielnej Pracy 2020. Organizując wraz z Fundacją Wspierania Edukacji Artystycznej pierwszą edycję byliśmy pod ogromnym wrażeniem mobilizacji gitarowego środowiska. Ponad 80 zgłoszonych uczestników i 30 laureatów było wyraźnym sygnałem, że konkurs był potrzebny i spotkał się z życzliwym przyjęciem.

W tym roku stawiamy ponownie czoła wyzwaniu i chcemy zaprosić Was do udziału w Ogólnopolskim Internetowym Konkursie Gitarowym – Gitarowy Mistrz Samodzielnej Pracy 2021. Termin zgłoszeń ustalamy na drugą połowę maja, aby dać szansę jak największej ilości uczniów przygotować program. Mamy nadzieję, że konkurs będzie dodatkową motywacją dla adeptów w przygotowaniach do egzaminów.

Konkurs skierowany jest do uczniów klasy gitary szkół muzycznych pierwszego stopnia oraz uczniów szkół prywatnych i ognisk muzycznych, grających na gitarze klasycznej.

Formuła publikowania nagrań ma przyczynić się do umocnienia zdrowego współzawodnictwa i możliwości porównania własnych umiejętności z rówieśnikami z całej Polski. Publiczne nagrania na serwisie YouTube umożliwią uczniom znalezienie wzorcowych nagrań utworów przy pracy nad nowym repertuarem w przyszłości.

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem i do uczestnictwa w konkursie.

Regulamin dostępny jest na stronie: https://fundacja.art/2021/03/24/zapraszamy-na-ii-ogolnopolski-internetowy-konkurs-gitarowy-gitarowy-mistrz-samodzielnej-pracy-2021/

 Zaproszenie podpisał

Kierownik programowy
Wojciech Jurkiewicz

Życzę dobrego zdrowia i nieustającej pasji do muzyki!

 

W imieniu Fundacji pozdrawia p. Grzegorz Wójcikiewicz
http://www.muzyczna.com.pl

tel. 604 888 796

24 marca 2021

festiwal kultury nieponura

Rekrutacja dla młodych artystów i artystek na Festiwal Kultura Nieponura 

Drodzy Wychowankowie,

to już ostatnie dni rekrutacji na Festiwal Kultura Nieponura, który organizuję razem ze znajomymi. Promujemy młodych artystów i artystki oraz legalne źródła kultury.

9 marca rozpoczęła się rekrutacja dla młodych artystów i artystek urodzonych w latach 1995-2006, czyli w wieku 15-26 lat. Szukamy twórców i twórczyń ze wszystkich dziedzin sztuki chcących pokazać siebie oraz swoją pracę szerszej publiczności. Zapraszamy do uczestnictwa w rekrutacji, która trwa do 6 kwietnia. Wystarczy wejść na naszą stronę internetową http://kulturanieponura.pl/ i wypełnić zgłoszenie dostępne w zakładce “Zgłoś się”. Załączam link do postu na Facebooku na ten temat: https://www.facebook.com/kulturanieponura/photos/a.390494594736767/1147437165709169/?type=3.

Już czwarty raz organizujemy Festiwal Kultura Nieponura. W tym roku od maja będziemy publikować krótkie filmy z artystami, a od połowy czerwca do końca lipca zostaną zorganizowane wystawy w warszawskich kawiarniach. Ostateczny kształt Festiwalu zależy od artystów i artystek, którzy/które się do nas zgłoszą, dlatego tak bardzo zależy nam na promocji.

Z wyrazami szacunku,
podpisał

Stanisław Kujawski

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
http://www.kulturanieponura.pl/
https://www.facebook.com/kulturanieponura/
https://www.instagram.com/kulturanieponura

24 marca 2021

Wydział Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego
zaprasza na bezpłatne kursy dla uczniów szkół podstawowych, wspierające naukę matematyki ekonomii

Drodzy Wychowankowie,

czy bylibyście zainteresowani pomocą w realizacji projektu Uniwersytetu Warszawskiego, polegającego na organizacji całkowicie darmowych kursów, skierowanych dla uczniów 7. i 8.  klas szkół podstawowych?
Kursy odbywać się będą w formule zdalnej. Od uczestników wymagany będzie jedynie dostęp do komputera i Internetu. Zajęcia prowadzone będą przez kadrę akademicką i zwieńczone zostaną uzyskaniem imiennych certyfikatów.

Kurs jest podzielony na dwa moduły tematyczne :

  1. Tajniki statystyki (9h lekcyjnych) – analiza danych statystycznych; błędy, jakie występują na etapie gromadzenia, przetwarzania i prezentacji danych; podstawowe miary statystyczne (średnia, mediana, odchylenie standardowe); wizualizacja danych (wykresy).
  1. Zagadnienia finansowe (9h lekcyjnych) – nasze potrzeby finansowe i rola rynków finansowych w ich zaspokajaniu; umiejętne oszczędzanie i inwestowanie pieniędzy; zarządzanie budżetem domowym; ryzyko finansowe

Jeśli jesteście zainteresowani, organizatorzy proszą o informację zwrotną. Prześlą Wam wówczas ofertę dostępnych kursów (tematyka, zakres, linki do harmonogramów, regulaminów, formularzy rekrutacyjnych itd.). Proszą też o możliwie szybką decyzję, gdyż liczba miejsc jest ograniczona.

Zaproszenie podpisali:
Joanna Pacholska i Krzysztof Kachniarz

Dane kontaktowe:

Sekcja ds. Badań i Publikacji
Wydział Nauk Ekonomicznych
Uniwersytet Warszawski
ul. Długa 44/50, 00-241 Warszawa
pokój 304

Kursy Języka Angielskiego: https://www.wne.uw.edu.pl/pl/misja-neo

Kursy Mazowieckiego Uniwersytetu Młodzieżowego:

https://www.wne.uw.edu.pl/pl/mum/

Kursy Ekonomiczne: https://www.wne.uw.edu.pl/pl/misja-wne/

numer telefonu: 22 55 49 183 lub 22 55 49 186 numer telefonu: 22 55 49 196

20 marca 2021

cud mniemanyDrodzy Wychowankowie,

oto propozycja sztuki Romana Brandstaettera „Upadek kamiennego domu” w reżyserii Kazimierza Brauna. W spektaklu dotkniemy zagadnień winy, odwagi, odpowiedzialności czy też prawa człowieka do strachu. Znamy to wszystko na pewno. A jak poradzą sobie z tymi doświadczeniami odtwórcy głównych ról? Zobaczymy tu m.in. Teresę Budzisz-Krzyżanowską, Krzysztofa Radkowskiego i Marka Kępińskiego.

Odsłona nr 3

https://ninateka.pl/film/upadek-kamiennego-domu-roman-brandstaetter

Dorota Jarząbek

12 marzec 2021

Mniej znaczy więcej

          Chrzanowski Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji zaprasza do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym: Fotografia minimalistyczna – Mniej znaczy więcej.

Zdjęcia zgłaszane do konkursu można zrobić aparatem fotograficznym albo… smartfonem. Tu liczy się pomysł.

Cytując ze strony, ponieważ słowa tam zawarte najlepiej oddają to, co można odkryć pod słowem minimalizm

          Minimalizm w fotografii oznacza prostotę, wolność, harmonię i spokój. Warto docenić minimalizm w rzeczywistości, która jest zabałaganiona, przesycona szczegółami. Warto zwyczajnie zwolnić. Nie da się zaobserwować minimalizmu w biegu. Świadome ograniczanie elementów do tych naprawdę niezbędnych, wbrew pozorom może przekazać bardzo wiele, kadr staje się łatwiejszy w odbiorze niż kompozycja pełna form.

          Prace konkursowe przesyłajcie w formie elektronicznej na adres email organizatora z dopiskiem „Mniej znaczy więcej” dodając następujące dane: imię i nazwisko autora, tytuł pracy i miejsce wykonania, kontakt telefoniczny.

Regulamin Konkursu znajdziecie w linku poniżej

https://www.moksir.chrzanow.pl/wp-content/uploads/REGULAMIN-konkurs-fotograficzny-Mniej-znaczy-wi%C4%99cej-2021.pdf

Zachęcam do szukania, fotografowania, zabawy ☺

05 marca 2021

Darek Karczewski

konkurs HlaskiDrodzy Wychowankowie,

Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w XXIX Ogólnopolskim Konkursie Literackim im. Marka Hłaski, organizowanego przez chorzowskie Stowarzyszenie Wszechstronnego Rozwoju „Na skrzydłach motyla” i Młodzieżowy Dom Kultury.
Zadanie konkursowe polega na przesłaniu, na adres e-mail organizatora, w wersji elektronicznej w formacie PDF, trzech utworów poetyckich i/lub jednego utworu prozatorskiego, z ograniczeniem, iż ma to być do 10 stron maszynopisu (tematyka prac jest dowolna).
Regulamin konkursu znajdziecie w linku poniżej
http://www.mdkchorzow.pl/xxix-ogolnopolski-konkurs-literacki-im-marka-hlaski,wydarzenie-188

Zapraszam do spróbowania swoich sił ☺

03 marzec 2021

Darek Karczewski

Drodzy Wychowankowie, 

od prawie roku życie młodzieży oraz osób pracujących z młodzieżą, ze  względu na pandemię, jest …trudne. 
Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży postanowiła o tym mówić. Stąd pomysł filmu – wywiadu, jaki przeprowadził Michał Olszański, Prezes Fundacji, z Katarzyną Miller, znaną psycholożką i psychoterapeutką oraz Aleksandrą, uczennicą drugiej klasy warszawskiego liceum.

Film dostępny jest pod linkiem: https://youtu.be/MyJ2PIflPIc

lub na Facebooku: https://fb.watch/3PzHWwwVGk/

„Nie wiadomo jak długo potrwa obecna sytuacja, w jaki sposób prowadzone będą zajęcia dla dzieci, młodzieży, studentów. I choć trudno przewidywać co będzie, pewne jest, że teraz nie ma normalnych zajęć, normalnych relacji z rówieśnikami i nauczycielami.

Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży poleca Waszej uwadze przesłany wywiad. Prosi o opinie i sugestie.”

Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży
ul. Kredytowa 6/20, 00-062 Warszawa
tel/fax: (22) 826 10 16
FB: https://www.facebook.com/PFDiM

28 luty 2021

dom ze slowDrodzy Wychowankowie, Wychowawcy…

          Zachęcam do wzięcia udziału w konkursie recytatorskim online „Dom ze słów”.

Zgłoszenie do konkursu obejmuje nagranie recytacji jednego, wcześniej opublikowanego, utworu poetyckiego. Organizatorzy szczególnie zachęcają do poszukiwania wierszy mniej znanych. Teksty należy recytować z pamięci.

Uczestnik Konkursu może wysłać tylko jedno zgłoszenie.

Rejestracja zgłoszenia odbywa się poprzez formularz elektroniczny zamieszczony na stronie internetowej organizatora, a także na stronie jest dokładny Regulamin konkursu.

(http://woak.torun.pl/event/konkurs-recytatorski-on-linedom-ze-slow/)

Oprócz nagrania należy dołączyć do zgłoszenia w formie załącznika:

  • skan lub zdjęcie recytowanego wiersza wraz z tytułem publikacji (czasopisma, antologii poezji) lub adresem strony internetowej, z której pochodzi,
  • Oświadczanie o zgodzie na przetwarzanie danych osobowych oraz rozpowszechnianie wizerunku.

Czas trwania utworu to maksymalnie 5 minut.  Niedopuszczalne są jakiekolwiek korekty nagrania (edycja dźwięku, zamiana podkładu dźwiękowego, jakakolwiek inna ingerencja cyfrowa w nagranie).

Nagranie zapisane w formacie: AVI, MOV, MP4, WMV powinno być podpisane według wzoru: imię i nazwisko-wiek-konkurs.

Pliki należy przesyłać poprzez usługi transferu (wetransfer.com, filemail.com itp.), udostępniać do pobrania w chmurze (dropbox, google itp.) albo poprzez portale typu YouTube i Dailymotion. Link należy zamieścić w formularzu zgłoszeniowym.

Pełniejsze informacje znajdziecie pod podanym powyżej linkiem.

Zapraszam do sprawdzenia swoich sił i… powodzenia J

27 luty 2021

Darek Karczewski

cud mniemany

Witajcie Kochani,

przesyłam propozycję komedii: „Cud mniemany, czyli krakowiacy i górale” w reżyserii Olgi Lipińskiej. Spektakl rozgrywa się w dwóch płaszczyznach – na scenie, przybierającej postać wsi Mogiła pod Krakowem oraz na widowni, na której widzowie mogą podziwiać popisy bohaterów sztuki. Konwencja „teatru w teatrze” świetnie się sprawdziła. Jest lekko, swojsko, z dużą dawką dobrego humoru. W rolach głównych wystąpili m.in. Krzysztof Tyniec, Hanna Śleszyńska, Krzysztof Kowalewski, Damian Damięcki, Henryk Talar, Monika Dryl.

 

Odsłona nr 2

https://vod.tvp.pl/website/cud-mniemany-czyli-krakowiacy-i-gorale,50561936#K

Dobrej zabawy

Dorota Jarząbek

26 luty 2021

VI Głogowski Konkurs Trębaczy

Drodzy Wychowankowie,

  • organizatorzy konkursu w porozumieniu z Centrum Edukacji Artystycznej podjęli decyzję o realizacji konkursu w formule hybrydowej- prezentacje uczestników oceniane będą na podstawie przekazanych nagrań audio-wideo,
  • zmianie uległ termin nadsyłania zgłoszeńza pomocą elektronicznego formularza oraz czas na poinformowanie uczestników o zakwalifikowaniu do konkursu – formularz będzie aktywny w okresie 1-25 marca 2021 r., a informacja o zakwalifikowaniu zostanie przesłana uczestnikom najpóźniej w dniu 31 marca 2021 r. (zmiana umożliwi wydłużenie czasu na przygotowanie nagrań konkursowych zakwalifikowanym uczestnikom),
  • nagrania będzie można udostępniać do 15 kwietnia 2021 r. (instrukcję, jak przekazać nagranie, uczestnik otrzyma wraz z informacją o zakwalifikowaniu do konkursu),
  • wyniki konkursu zostaną ogłoszone do 25 kwietnia 2021 r.

Regulamin konkursu znajduje się na stronie:

https://muzyczna.glogow.pl/wp-content/uploads/2021/01/GKT_regulamin-konkursu-2021-hybrydowy.pdf

Pytania związane ze zmianą formuły konkursu proszę kierować na adres:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informacji o konkursie udziela: mgr Marek Stroński, e-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

22 luty 2021

makbetDrodzy Wychowankowie,

Serdecznie zapraszam do przestrzeni, w której gościć będziemy w najlepszych teatrach, na pierwszej klasy spektaklach, przedstawieniach, z obsadą aktorską na najwyższym poziomie, a wszystko to bez wyruszania poza mury naszego pokoju. Podrzucę chętnie coś z lektur szkolnych, ale również coś dla rozrywki i osobistego przemyślenia.

Odsłona nr 1:  

https://ninateka.pl/film/makbet-andrzej-wajda 

To klasyk po obejrzeniu którego trudno rozmyślać beztrosko o życiu. Jak wiele z intrygi „Makbeta” można dziś dostrzec w przestrzeni publicznej, przekonał się zapewne niejeden z Was. Sztuka w reżyserii Andrzeja Wajdy jest na pograniczu kina i teatru, z dużą dawką minimalizmu. W rolach głównych m.in. Krzysztof Globisz, Roman Gancarczyk, Katarzyna Gniewkowska, Iwona Bielska.

Zapraszam.

Dorota Jarząbek

16 luty 2021

III Elbląski Konkurs Pianistyczny

Drodzy Wychowankowie,

organizatorzy konkursu zachęcają uczniów szkół muzycznych do udziału w III Elbląskim Konkursie Pianistycznym w wersji online. Termin nadsyłania zgłoszeń do 20.02.2021.

Informacje znajdziecie na stronie konkursu: www.pianistyczny.pl oraz profilu fb : Elbląski Konkurs Pianistyczny.

12 luty 2021

szklo

Szkło 

Drodzy Wychowankowie, Wychowawcy,

zapraszam bardzo serdecznie na spektakl Alternatywnego Teatru Tańca LUZ, który działa przy Miejskim Ośrodku Kultury w Siedlcach.

Poniżej kilka słów ze strony facebook’a o samym przedstawieniu.

Scenariusz spektaklu "Szkło" oparty jest na wspomnieniach z życia dzieci wychowujących się w rodzinie z problemem alkoholowym. To rozważania zranionego emocjonalnie dziecka alkoholika, opowieść o życiu z poczuciem odrzucenia, z poczuciem winy, z brakiem miłości i poczucia własnej wartości. Mocne zaakcentowanie problemu poprzez artystyczny język tańca współczesnego, mają na celu uświadomienie powszechności i problemu DDA w naszym społeczeństwie oraz wskazanie różnych dróg szukania pomocy dla dzieci oraz osób dorosłych z rodzin dysfunkcyjnych.

Spektakl adresowany jest do młodzieży powyżej dwunastego roku życia oraz dorosłych. Obsadę aktorsko-taneczną stanowi grupa młodych, utytułowanych tancerzy Alternatywnego Teatru Tańca LUZ. Obsada złożona z młodych ludzi ma szansę łatwiejszego i bezpośredniego przekazu treści przedstawienia, która jest skierowana właśnie do młodzieży. Liczymy, iż nasza propozycja przyniesie oczekiwany rezultat w postaci lepszego i świadomego podejścia do problemu DDA oraz życia w rodzinie z problemem alkoholowym.

Spektakl będzie można obejrzeć na kanale YouTube MOK tylko na żywo 21 lutego 2021 r. od godz. 19:00!

Scenariusz, reżyseria, choreografia spektaklu - Joanna Woszczyńska.

12 luty 2021

Darek Karczewski

 „Przemoc w Internecie zostawia niewidzialne rany.”

 Drodzy Wychowankowie, Rodzice i Wychowawcy

9 lutego br. przypada Dzień Bezpiecznego Internetu. Jest to największa doroczna akcja na rzecz bezpieczeństwa dzieci w Internecie. Obchody DBI będą trwały przez cały luty i marzec.

Organizatorem jest Polskie Centrum Programu Safer Internet, które zaprasza na niezwykłą konferencję online. Poprowadzi ją dziennikarka, Justyna Suchecka. Wydarzenie będzie transmitowane na stronie dbi.pl oraz kanałach YouTube i Facebook Polskiego Centrum Programu Safer Internet. Program konferencji dostępny jest:
https://www.saferinternet.pl/dbi/konferencja-dbi.html

8 luty 2021

portrety milosci

Portrety miłości… 

Drodzy Wychowankowie, Wychowawcy, 

polecam szczególnie serdecznie wydarzenie, które organizuje siedlecki MOK.

Niech najlepszą zachętą do obejrzenia będą słowa zaczerpnięte ze strony facebook’a wspominanego ośrodka: 

„Zapraszamy na ludowo-literacką „walentynkę” pod tytułem „Portrety miłości…”, którą zaprezentują Siedlecka Grupa Literacka „Witraż” MOK i Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Siedleckiej „Chodowiacy” im. Alicji Siwkiewicz. Dlaczego ludowo-literacką? Ponieważ opowiadamy o miłości lirycznymi wierszami Bolesława Leśmiana, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, „Witrażystów” i przyśpiewkami oraz tańcami ludowymi w wykonaniu „Chodowiaków”. Stworzyliśmy w ten sposób barwny bukiet pełen uczuć, kolorów, wzruszeń i uśmiechu.”

Premiera spektaklu odbędzie się w niedzielę, 14 lutego, o godz. 18:00 na kanale YouTube Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach

 https://www.youtube.com/user/moksiedlce?reload=9

8 luty 2021

Darek Karczewski

Zostań Eko, bo…

…„Ziemia nie należy do człowieka, człowiek należy do Ziemi.
Cokolwiek przydarzy się Ziemi – przydarzy się człowiekowi.
Człowiek nie utkał pajęczyny życia, jest nitką w tej pajęczynie;
niszcząc pajęczynę życia – niszczy samego siebie.”

tłum. K. Wójtowicz

Zostan EKODrodzy Wychowankowie,

właśnie wystartował przygotowany przez zespół Fundacji Nasza Ziemia projekt ekologiczny skierowany do dzieci i młodzieży szkół podstawowych.

Wszystkie informacje znajdują się na stronie: www.naszaziemia.pl/czystaziemia

„Uczniowskie ekonawyki” i „Czysta Ziemia”, to dwa programy w których znajdziecie  3-częściową animację zawierającą przykłady ekologicznych nawyków związanych z wodą, energią i domowymi odpadami oraz zaproszenie do udziału w konkursie na akcję ekologiczną.

W przypadku dodatkowych pytań możecie skontaktować się z Kierownikiem Projektu, p. Beatą Butwicką:


e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel.: +48 668 678 988
www.naszaziemia.pl

1 luty 2021

Przystanek Historia

„Historia jest świadkiem czasów,
światłem prawdy,
życiem pamięci,
nauczycielką życia”.

Cyceron

 

Centrum Edukacyjne IPN zaprasza Wychowanków, którzy pracują w systemie zdalnym… na lekcje online. 

Wszystkie informacje znajdziecie na stronie:

https://centrumedu.ipn.gov.pl/ph/aktualnosci/21326,Zapraszamy-na-lekcje-online.html

Jacek Radzymiński
edukator
Przystanek Historia
Centrum Edukacyjne IPN im. Janusza Kurtyki

ul. Marszałkowska 21/25
00-628 Warszawa

https://centrumedu.ipn.gov.pl
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

www.twitter.com/PrzystanekH
www.facebook.com/przystanek.historia

tel. 22 576 30 08

1 luty 2021